HaberlerDünyaHollandalı Türk gençler, IŞİD'e destek iddiasına karşı çıktı

Hollandalı Türk gençler, IŞİD'e destek iddiasına karşı çıktı

Hollanda'da yaşayan Türkiye kökenli gençlerin büyük bölümünün IŞİD'i onayladığını öne süren kamuoyu araştırması tepki çekti. Sosyal medya üzerinden organize olan gençler, hazırladıkları dilekçeyi Sosyal İşler Bakanı Lodewijk...

Hollandalı Türk gençler, IŞİD'e destek iddiasına karşı çıktı
Hollanda'da yaşayan Türkiye kökenli gençlerin büyük bölümünün IŞİD'i onayladığını öne süren kamuoyu araştırması tepki çekti. Sosyal medya üzerinden organize olan gençler, hazırladıkları dilekçeyi Sosyal İşler Bakanı Lodewijk Asscher'a sundu.

Amsterdam Nieuw West Belediye Meclis Üyesi Münire Manisa, "Bu araştırmaya katılmadığımızı içeren dilekçeyi Asscher'a bakanlık binasında takdim ettik. Bakan ile görüşmemizde bu araştırma ile ilgili olarak somut olmayan çelişkili ve yanlış bilgiler içerdiğini sözlü olarak da ilettik." dedi.

Forum ve Motivaction kurumu 300 Türk genci arasında yaptığı araştırmada, Hollanda'da yaşayan Türk gençlerinin yüzde 90'ının İŞİD'in yaptıklarını desteklediğini belirtmişti. Manisa, bu araştırma sonuçlarını reddettiklerini ve 'Türk gençleri radikalleşiyor' gibi söylemlerin gerçeği yansıtmadığını Bakan Asscher'a ilettiklerini aktardı.

Bakan Asscher'ın ise Münire Manisa'dan, bu konuda yeni bir araştırma için hazırlık yapmasını istediği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER