HaberlerDünyaHollanda ve İrlanda'da Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımı askıya alındı

Hollanda ve İrlanda'da Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımı askıya alındı

Oxford Üniversitesi ile İngiliz-İsveç şirketi AstraZeneca'nın Coronavirus aşısı Avrupa'da tedirginliğe neden olmaya devam ediyor. Son olarak Hollanda ve İrlanda, AstraZeneca aşısının kullanımını geçici olarak durdurdu.

Hollanda ve İrlanda'da Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımı askıya alındı

Hollanda ve İrlanda, Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca'nın ortak geliştirdiği aşının kullanımını askıya aldı.

Hollanda Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hollanda İlaç Dairesi'nin (CBG) yeni bilgilere dayanarak, tedbir amaçlı ve daha fazla araştırılmak üzere AstraZeneca aşısının kullanımının geçici olarak durdurulmasını tavsiye ettiği belirtildi.

İrlanda Ulusal Aşılama Danışma Komitesi de (NIAC), bu aşının Norveç'te bazı yetişkinlerde kan pıhtılaşmasına yol açtığı yönündeki raporlar ışığında kullanımının askıya alınmasını önerdi.

Daha önce Norveç, Danimarka, İzlanda, Romanya, İtalya ve Bulgaristan bu aşının kullanımını geçici olarak durdurmuştu.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), konu ile ilgili yaptığı açıklamada aşı ile pıhtılaşma riskinin artması arasında bir bağ olmadığını, aşının kullanımının askıya alınmasına gerek olmadığını belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER