HaberlerDünyaHollanda, Malezya uçağında hayatını kaybedenleri anacak

Hollanda, Malezya uçağında hayatını kaybedenleri anacak

Hollanda, Malezya Havayolları"nın 17 Temmuz"da Ukrayna"da düşen MH17 sefer sayılı uçağında hayatlarını kaybeden 196 vatandaşı için ulusal anma programı düzenleyecek.

Hollanda, Malezya uçağında hayatını kaybedenleri anacak

Kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla görüşen Başbakan Mark Rutte, anma programının 10 Kasım"da Amsterdam"daki RAI Kongre ve Fuar Merkezinde yapılacağını açıkladı. Ölenlerin yakınlarıyla ortaklaşa düzenlenecek programda, diğer ülkelerden kurbanların ailelerine destek verilmesi de amaçlanıyor.

Yakınlarını kaybeden Hollandalıların acılarının devam ettiğini kaydeden Başbakan Rutte, ülkenin gösterdiği hassasiyetin ailelerce önemsendiğini ifade etti.

Başbakanın yanı sıra uzmanların katıldığı görüşmede, ailelerin daha çok kazanın sebebi ve devam eden teşhis işlemleri konularında sorular sorduğu bildirildi.

Ukrayna"nın Rusya sınırına yakın bölgesinde 17 Temmuz"da düşen Malezya Havayolları"nın MH17 sefer sayılı Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 kişilik mürettebattan kurtulan olmamıştı.

Kazada ölenlerden 231"inin cesetleri Hollanda"ya getirilerek teşhis için Hilversum kentindeki Van Oudheusden askeri kışlasına nakledilmişti. Diğer kurbanların cesetleri ise henüz bulunamadı. (rsfmradio)

İLGİLİ HABERLER

Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi
SIRADAKİ HABER