HaberlerDünyaHollanda Erbil'e asker gönderecek

Hollanda Erbil'e asker gönderecek

​Hollanda Savunma Bakanlığı, Erbil Uluslararası Havalimanının güvenliğini sağlamak Kürdistan Bölgesine asker gönderileceğini açıkladı.

Hollanda Erbil'e asker gönderecek

Hollanda Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, gönderilecek askerlerin ocak ayı başında Erbil'e ulaşacakları ve görüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, "DAİŞ’le Mücadele Uluslararası Koalisyonu silahlı Kürt güçlerinin eğitimini tamamladıktan sonraki görevi, bölgedeki askeri yetkililere danışmanlık yapmak oldu. Bu görev, önümüzdeki yıllarda Hollanda komutasında sürecek. Amacımız, Irak’ın uzun vadede DAİŞ’le kendisinin mücadele etmesidir." denildi.

Hatırlanacağı üzere, Mesrur Barzani 9 Kasım’da Hollanda’nın Lahey kentinde Başbakan Mark Rutte ile bir araya gelmişti.

Rutte görüşmede; terörle mücadele, ekonomik kalkınma, tarım ve yatırımların teşviki konusunu görüştüklerini açıklamaıştı.  

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİngiltere'de salgının başından bu yana en yüksek günlük ölüm vakasıİngiltere'de salgının başından bu yana en yüksek günlük ölüm vakasıAlmanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldıAlmanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldı
SIRADAKİ HABER