HaberlerDünyaHollanda'da İslam düşmanı PEGIDA hareketi Kur'an-ı Kerim'i hedef aldı

Hollanda'da İslam düşmanı PEGIDA hareketi Kur'an-ı Kerim'i hedef aldı

​İslam düşmanı PEGIDA hareketi, Hollanda’daki camilere Kur’an- Kerim’i ayaklar altına alındığını gösteren provokatif amaçlı yılbaşı tebrik kartı gönderdi.

Hollanda'da İslam düşmanı PEGIDA hareketi Kur'an-ı Kerim'i hedef aldı

Her fırsatta İslam'a ve kutsallarına düşmanlık yapılan Avrupa'da skandal bir olaya daha imza atıldı. Hollanda da faaliyet yürüten PEGIDA adlı İslam düşmanı bir hareket, yaklaşık 100 camiye provakatif amaçlı yılbaşı tebrik kartı gönderdi.

Camilere posta yoluyla gönderilen zarfın içerisinden Kur'an-ı Kerim'i çiğneyen kadın ayakkabısı figürünün üzerinde "Yeni yılda bol şanslar" yazılı kartpostal çıktı.

PEGİDA hareketine tepki gösteren cami yetkilileri, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER