HaberlerDünyaHollanda'da ırkçı partiden "İslam'dan Arındırma Bakanlığı" vaadi

Hollanda'da ırkçı partiden "İslam'dan Arındırma Bakanlığı" vaadi

İslam'a saldırılarıyla bilinen Hollanda'da aşırı sağcı ırkçı partisi PVV Başkanı Geert Wilders, seçim vaadi olarak, "Göçmenlik, Geri Dönüş ve İslam'dan Arındırma Bakanlığı" kurulacağını açıkladı.

Hollanda'da ırkçı partiden "İslam'dan Arındırma Bakanlığı" vaadi

Irkçı parti PVV'nin resmi internet sayfasından 17 Mart'ta yapılacak seçimler için 2021-2025 yılı programını açıkladı.

İslam ülkelerinden mülteci almamanın vaadedildiği programda, camiler, İslami okullar ve Kur'an-ı Kerim aracılığıyla İslam'ın yayılmasının yasaklanacağı belirtildi.

Seçim vaatleri içerisinde kamuda başörtüsü yasağını uygulanacağı, sığınma taleplerinin durdurulacağı ve sığınmacı merkezlerinin kapatılacağı kaydedilirken, çifte vatandaş olanlar için seçim ve seçilme hakkı verilmeyeceği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiFransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdiİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER