HaberlerDünyaHırvatistan'daki depremde en az 7 kişi öldü

Hırvatistan'daki depremde en az 7 kişi öldü

​Salı günü Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde en az 7 kişinin öldüğü kaydedildi.

Hırvatistan'daki depremde en az 7 kişi öldü

Petrinja'da 12 yaşındaki bir kız çocuğunun öldüğünü ve Glina kasabasında da 5 kişinin öldüğünü söyleyen Hırvat yetkililer, toplam 27 kişinin yaralandığını da sözlerine ekledi.

Kurtarma ekipleri, hayatta kalanları aramak için hasarlı binaların enkazını tarıyor. Depremi, en güçlüsü 5,0 büyüklüğünde olan çok sayıda artçı sarsıntı izledi.

Salı günü meydana gelen depremin 1880 depreminden bu yana Zagreb'de meydana gelen en güçlü deprem olduğu belirtildi.

Deprem hasarı nedeniyle bin 900'den fazla binanın oturulamaz hale geldiği bildirildi. Deprem Slovenya'da da hissedildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER