HaberlerDünyaHırvatistan'daki depremde en az 7 kişi öldü

Hırvatistan'daki depremde en az 7 kişi öldü

​Salı günü Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde en az 7 kişinin öldüğü kaydedildi.

Hırvatistan'daki depremde en az 7 kişi öldü

Petrinja'da 12 yaşındaki bir kız çocuğunun öldüğünü ve Glina kasabasında da 5 kişinin öldüğünü söyleyen Hırvat yetkililer, toplam 27 kişinin yaralandığını da sözlerine ekledi.

Kurtarma ekipleri, hayatta kalanları aramak için hasarlı binaların enkazını tarıyor. Depremi, en güçlüsü 5,0 büyüklüğünde olan çok sayıda artçı sarsıntı izledi.

Salı günü meydana gelen depremin 1880 depreminden bu yana Zagreb'de meydana gelen en güçlü deprem olduğu belirtildi.

Deprem hasarı nedeniyle bin 900'den fazla binanın oturulamaz hale geldiği bildirildi. Deprem Slovenya'da da hissedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER