HaberlerDünyaHıristiyanlar, Erbil'deki BM ofisi önünde IŞİD'i protesto etti

Hıristiyanlar, Erbil'deki BM ofisi önünde IŞİD'i protesto etti

Musul'dan Irak Şam İslam Devleti(IŞİD) tehdidinden kaçan Hıristiyanlar, Erbil'in Birleşik Milletler(BM) ofisi önünde gösteri yaptı. Hıristiyanlara çok sayıda Müslüman din adamı da gösteriye katılarak destek verdi. IŞİD'ın saldırılarını kınayan göstericiler, BM'nin sessiz kalmasına tepki gösterdi. Göstericiler, "BM bizi koruman lazım" , "IŞİD bizi evimizden kovdu" sloganları attılar. Gösteriye katılan Cercis Yakup isimli bir Hıristiyan, BM'in Irak'ta Hıristiyanları koruyamadığını söyledi.

Hıristiyanlar, Erbil'deki BM ofisi önünde IŞİD'i protesto etti
Musul'dan Irak Şam İslam Devleti(IŞİD) tehdidinden kaçan Hıristiyanlar, Erbil'in Birleşik Milletler(BM) ofisi önünde gösteri yaptı. Hıristiyanlara çok sayıda Müslüman din adamı da gösteriye katılarak destek verdi.
IŞİD'ın saldırılarını kınayan göstericiler, BM'nin sessiz kalmasına tepki gösterdi. Göstericiler, "BM bizi koruman lazım" , "IŞİD bizi evimizden kovdu" sloganları attılar. Gösteriye katılan Cercis Yakup isimli bir Hıristiyan, BM'in Irak'ta Hıristiyanları koruyamadığını söyledi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin kendilerine büyük destek verdiğini söyleyen Cercis:"Irak Kürdistan'ı bağımsız bir devlet değil, ama Irak hükümetine, Avrupa devletlerine, BM yöneticilerine ders verdi. Devletlerin yapamadığını Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi yaptı. "şeklinde konuştu.

Gösteriye katılan Maria Yusuf adlı Hıristiyan kadını ise kendilerine Müslüman din adamlarının destek vermesini çok önemsediklerini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Blinken: "Sözde stratejik ortağımız Türkiye'ye daha fazla yaptırım değerlendirilmeli"Blinken: "Sözde stratejik ortağımız Türkiye'ye daha fazla yaptırım değerlendirilmeli"Biden'ın yemin töreninde görevli 12 muhafız görevden alındıBiden'ın yemin töreninde görevli 12 muhafız görevden alındıTrump ve bazı üst düzey ABD yetkililer İran tarafından yaptırım listesine alındıTrump ve bazı üst düzey ABD yetkililer İran tarafından yaptırım listesine alındıFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa etti
SIRADAKİ HABER