HaberlerDünyaHintli çiftçiler aylardır süren olayların ardından açlık grevi başlattı

Hintli çiftçiler aylardır süren olayların ardından açlık grevi başlattı

Hindistan'da yeni tarım yasasını protesto eden çiftçiler, başkent Yeni Delhi'de açlık grevi başlatırken, hükümet kamu güvenliği gerekçesiyle bazı bölgelerde internet hizmetini askıya aldı.

Hintli çiftçiler aylardır süren olayların ardından açlık grevi başlattı

Hindistan güvenlik güçleriyle aylardır süren protesto gösterilerinde yüzlerce ölü ve yaralı bırakan Hintli çiftçiler, yeni tarım yasasını protesto etmek için bugün bir günlüğüne açlık grevine başladıklarını duyurdu.

Protestoları organize eden tarım sendikası hareketi lideri Darshan Pal, "Çiftçi hareketinin barışçıl olduğunu ve barışçıl kalacağını" vurguladı.

Pal, organize ettikleri şiddet içermeyen bugünkü açlık grevini ülkeye yayma amacında olduklarını belirtti.

Ülke nüfusun yaklaşık yarısının tarım sektöründe çalıştığı Hindistan'da, Eylül ayında parlamento tarafından kabul edilen yeni tarım yasası nedeniyle başlayan protestolar zaman zaman çatışmalara dönüştü.

Hindistan hükümeti, uzun süren protesto olayları nedeniyle yasada değişiklik yapma ve 18 ay süreyle uygulamaları askıya alma vaadinde bulunsa da çiftçiler yasanın tamamen iptal edilmesini istiyor.

İLGİLİ HABERLER

Fransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalıÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalı
SIRADAKİ HABER