HaberlerDünyaHindistan son bir ayın günlük Covid-19 vaka sayısında en yüksek sayıyı kaydetti

Hindistan son bir ayın günlük Covid-19 vaka sayısında en yüksek sayıyı kaydetti

​Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 16 bin yeni vakanın kaydedildiğini ve 113 kişinin öldüğünü duyurdu. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı ölü sayısı 156 bin 302'ye çıkmış oldu.

Hindistan son bir ayın günlük Covid-19 vaka sayısında en yüksek sayıyı kaydetti

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın bugün yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede 113 kişinin daha öldüğü ve böylece virüs kaynaklı ölü sayısının 157 bin 51'e çıktığı kaydedildi.

Paylaşılan verilere göre, ülkede son 24 saatte 16 bin 752 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının da 11 milyon 96 bin 731'e yükselmiş olduğu belirtildi.

Hindistan; ABD, Brezilya ve Meksika'nın ardından 4'üncü en yüksek ölüm oranına sahip.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER