HaberlerDünyaHindistan salgında son 9 ayın en düşük günlük ölüm sayısını bildirdi

Hindistan salgında son 9 ayın en düşük günlük ölüm sayısını bildirdi

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 78 kişinin öldüğünü duyurdu. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı ölü sayısı 154 bin 996'ya çıkmış oldu.

Hindistan salgında son 9 ayın en düşük günlük ölüm sayısını bildirdi

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakaları ve can kaybını ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın bugün yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede 78 kişinin daha öldüğü ve böylece virüs kaynaklı ölü sayısının 154 bin 996'ya çıktığı kaydedildi.

Paylaşılan verilere göre, ülkede son 24 saatte 12 bin 59 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının da 10 milyon 826 bin 363'e yükselmiş olduğu belirtildi.

Hindistan; ABD, Brezilya ve Meksika'nın ardından dünyanın 4'üncü en yüksek ölüm oranına sahip.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

GAVI aşıları ittifakının tahminlerine göre Hindistan, COVAX küresel aşı paylaşım planı kapsamında destek aldıktan sonra bile Covid-19 aşılama programının ilk aşamasında 1,4 milyar ila 1,8 milyar dolar harcamak zorunda kalacak.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER