HaberlerDünyaHindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

Hindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

​Uluslararası Şeffaflık Örgütü tarafından yayınlanan rapor, Hindistan'ın Asya'daki en yüksek rüşvet oranına sahip ve kamu hizmetlerine erişmek için kişisel bağlantıların en fazla kullanıldığı ülke olduğunu ortaya koydu.

Hindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

Rapor; polis, mahkeme, kamu hastaneleri, kimlik belgelerinin temini ve kamu hizmetleri de dahil olmak üzere 6 büyük kamu hizmetini inceliyor.

Rapora göre Hindistan'da polisle temasa geçip de ankete katılanların yüzde 42'sinin rüşvet verdiği kaydedildi.

Raporda kimlik belgeleri gibi resmî belgeleri elde etmek için rüşvet verme oranının yüzde 41, mahkemelerle ilgili rüşvet oranının ise yüzde 38 olduğu açıklandı.

Hindistan, daha önce Uluslararası Şeffaflık Örgütünün Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda ocak ayında yayınladığı önceki rapora göre, Yolsuzluk Algılama Endeksi'nde 180 ülke arasında 80'inci sırada yer almıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER