HaberlerDünyaHindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

Hindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

​Uluslararası Şeffaflık Örgütü tarafından yayınlanan rapor, Hindistan'ın Asya'daki en yüksek rüşvet oranına sahip ve kamu hizmetlerine erişmek için kişisel bağlantıların en fazla kullanıldığı ülke olduğunu ortaya koydu.

Hindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

Rapor; polis, mahkeme, kamu hastaneleri, kimlik belgelerinin temini ve kamu hizmetleri de dahil olmak üzere 6 büyük kamu hizmetini inceliyor.

Rapora göre Hindistan'da polisle temasa geçip de ankete katılanların yüzde 42'sinin rüşvet verdiği kaydedildi.

Raporda kimlik belgeleri gibi resmî belgeleri elde etmek için rüşvet verme oranının yüzde 41, mahkemelerle ilgili rüşvet oranının ise yüzde 38 olduğu açıklandı.

Hindistan, daha önce Uluslararası Şeffaflık Örgütünün Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda ocak ayında yayınladığı önceki rapora göre, Yolsuzluk Algılama Endeksi'nde 180 ülke arasında 80'inci sırada yer almıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER