HaberlerDünyaHindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

Hindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

​Uluslararası Şeffaflık Örgütü tarafından yayınlanan rapor, Hindistan'ın Asya'daki en yüksek rüşvet oranına sahip ve kamu hizmetlerine erişmek için kişisel bağlantıların en fazla kullanıldığı ülke olduğunu ortaya koydu.

Hindistan rüşvet ve yolsuzlukta Asya'da zirvede

Rapor; polis, mahkeme, kamu hastaneleri, kimlik belgelerinin temini ve kamu hizmetleri de dahil olmak üzere 6 büyük kamu hizmetini inceliyor.

Rapora göre Hindistan'da polisle temasa geçip de ankete katılanların yüzde 42'sinin rüşvet verdiği kaydedildi.

Raporda kimlik belgeleri gibi resmî belgeleri elde etmek için rüşvet verme oranının yüzde 41, mahkemelerle ilgili rüşvet oranının ise yüzde 38 olduğu açıklandı.

Hindistan, daha önce Uluslararası Şeffaflık Örgütünün Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda ocak ayında yayınladığı önceki rapora göre, Yolsuzluk Algılama Endeksi'nde 180 ülke arasında 80'inci sırada yer almıştı.

İLGİLİ HABERLER

Azerbeycan'da 4,1 büyüklüğünde depremAzerbeycan'da 4,1 büyüklüğünde depremİran'da Covid-19 vaka sayısı 1 milyon 367 bin 32'ye yükseldiİran'da Covid-19 vaka sayısı 1 milyon 367 bin 32'ye yükseldiTunus: Filistinlilerin haklı davasını desteklemeye devam edeceğizTunus: Filistinlilerin haklı davasını desteklemeye devam edeceğizEnsarullah Hareketinin "terör örgütü" listesine alınma kararına dünyadan tepkilerEnsarullah Hareketinin "terör örgütü" listesine alınma kararına dünyadan tepkilerDünya genelinde Covid-19 nedeni ile ölenlerin sayısı 2 milyonu geçtiDünya genelinde Covid-19 nedeni ile ölenlerin sayısı 2 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER