HaberlerDünyaHindistan'dan orduya 15 günlük "Yoğun savaş durumu" cephane stoku talimatı

Hindistan'dan orduya 15 günlük "Yoğun savaş durumu" cephane stoku talimatı

ANI haber ajansının haberine göre, Hindistan hükümeti, orduya 15 günlük "yoğun savaş durumu" için silah ve cephane stoku hazırlama talimatı verdi.

Hindistan'dan orduya 15 günlük "Yoğun savaş durumu" cephane stoku talimatı

Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıklarına verdiği talimatta, daha önce 10 gün yoğun savaşa hazırlık için tutulan stokların, 15 günlük savaşa yetecek miktara çıkarılmasını istedi.

Hindistan'ın Cammu Keşmir'de Pakistan, Ladakh bölgesinde ise Çin ile sınır gerilimleri yaşadığı bir dönemde böylesi bir karar alması ise dikkat çekiyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER