HaberlerDünyaHindistan'dan orduya 15 günlük "Yoğun savaş durumu" cephane stoku talimatı

Hindistan'dan orduya 15 günlük "Yoğun savaş durumu" cephane stoku talimatı

ANI haber ajansının haberine göre, Hindistan hükümeti, orduya 15 günlük "yoğun savaş durumu" için silah ve cephane stoku hazırlama talimatı verdi.

Hindistan'dan orduya 15 günlük "Yoğun savaş durumu" cephane stoku talimatı

Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıklarına verdiği talimatta, daha önce 10 gün yoğun savaşa hazırlık için tutulan stokların, 15 günlük savaşa yetecek miktara çıkarılmasını istedi.

Hindistan'ın Cammu Keşmir'de Pakistan, Ladakh bölgesinde ise Çin ile sınır gerilimleri yaşadığı bir dönemde böylesi bir karar alması ise dikkat çekiyor.

İLGİLİ HABERLER

Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 100 milyon eşiğini geçtiDünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 100 milyon eşiğini geçtiİspanya'da salgın nedeniyle son 3 günde 767 can kaybı 93 bin vakaİspanya'da salgın nedeniyle son 3 günde 767 can kaybı 93 bin vakaFransa'da salgına bağlı son 24 saatte 449 can kaybıFransa'da salgına bağlı son 24 saatte 449 can kaybıMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacakMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacakBM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısıBM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısı
SIRADAKİ HABER