HaberlerDünyaHindistan'da vaka sayısı 10 milyon 757 bini geçti

Hindistan'da vaka sayısı 10 milyon 757 bini geçti

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 118 kişinin öldüğünü açıkladı. Böylelikle Hindistan'da virüs kaynaklı ölü sayısı 154 bin 392'ye çıkmış oldu.

Hindistan'da vaka sayısı 10 milyon 757 bini geçti

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakaları ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada, salgın nedeniyle 118 kişinin daha öldüğü ve böylece ülkede toplam can kaybının 154 bin 392'ye yükseldiği ifade edildi.

Ülkede son 24 saatte 11 bin 427 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının 10 milyon 757 bini aştığı belirtildi.

Hindistan; ABD ve Brezilya ve Meksika'nın ardından dünyanın 4'üncü en yüksek ölüm oranına sahip.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

GAVI aşıları ittifakının tahminlerine göre Hindistan, COVAX küresel aşı paylaşım planı kapsamında destek aldıktan sonra bile Covid-19 aşılama programının ilk aşamasında 1,4 milyar ila 1,8 milyar dolar harcamak zorunda kalacak.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER