HaberlerDünyaHindistan'da son 24 saatte 341 kişi Covid-19 nedeniyle öldü

Hindistan'da son 24 saatte 341 kişi Covid-19 nedeniyle öldü

​Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 341 kişinin öldüğünü duyurdu. Böylelikle Hindistan'da virüs kaynaklı ölü sayısı 145 bin 477'ye çıkmış oldu.

Hindistan'da son 24 saatte 341 kişi Covid-19 nedeniyle öldü

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakaları ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın resmi Twitter hesabı üzerinden bugün yaptığı açıklamada, ülkede son 24 saatte yaklaşık 26 bin 624 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının da 10 milyona aştığı ifade edildi.

Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri'nin ardından dünyanın 2'inci en yüksek vaka sayısına sahip. Bununla beraber eylül ayından bu yana rakamların istikrarlı bir şekilde düştüğü kaydediliyor.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

GAVI aşıları ittifakının tahminlerine göre Hindistan, COVAX küresel aşı paylaşım planı kapsamında destek aldıktan sonra bile Covid-19 aşılama programının ilk aşamasında 1,4 milyar ila 1,8 milyar dolar harcamak zorunda kalacak.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER