HaberlerDünyaHindistan'da Covid-19 nedeniyle 201 kişi daha öldü 18 bin yeni vaka tespit edildi

Hindistan'da Covid-19 nedeniyle 201 kişi daha öldü 18 bin yeni vaka tespit edildi

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 201 kişinin öldüğünü duyurdu. Böylelikle Hindistan'da virüs kaynaklı ölü sayısı 150 bin 999'a çıkmış oldu.

Hindistan'da Covid-19 nedeniyle 201 kişi daha öldü 18 bin yeni vaka tespit edildi

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakaları ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın bugün yaptığı açıklamada, ülkede son 24 saatte 18 bin 645 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının da 10 milyon 450 bin 284'e yükselmiş olduğu belirtildi.

Hindistan, ABD'nin ardından dünyanın 2'inci en yüksek vaka sayısına; ABD ve Brezilya'dan sonra ise 3'üncü en yüksek ölüm oranına sahip. Bununla beraber eylül ayından bu yana rakamların istikrarlı bir şekilde düştüğü kaydediliyor.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

GAVI aşıları ittifakının tahminlerine göre Hindistan, COVAX küresel aşı paylaşım planı kapsamında destek aldıktan sonra bile Covid-19 aşılama programının ilk aşamasında 1,4 milyar ila 1,8 milyar dolar harcamak zorunda kalacak.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER