HaberlerDünyaHindistan'da bir buzulun kopmasının neden olduğu heyelanda can kaybı 31'e yükseldi

Hindistan'da bir buzulun kopmasının neden olduğu heyelanda can kaybı 31'e yükseldi

Hindistan'da, Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesi sonucu meydana gelen selde, 5 kişinin daha cesedinin bulunmasıyla can kaybı 31'e yükseldi. En az 160 kişiden ise hala haber alınamıyor.

Hindistan'da bir buzulun kopmasının neden olduğu heyelanda can kaybı 31'e yükseldi

Dhauliganga'da yapım aşamasındaki bir hidroelektrik santrali ile Alaknanda'daki bir diğer hidroelektrik santraline ve çok sayıda yerleşim yerine zarar veren selin ardından, kaybolan kişilerin bulunması için arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi..

Kaybolanların çoğunun hidroelektrik santrali projelerinde çalışanlar olduğu belirtilirken, gece boyunca selin ardından oluşan çamuru kazı makinalarıyla temizlemeye çalışıldığı vurgulandı.

Uttarakhand'da 2013'te şiddetli yağışlar sonrası meydana gelen heyelan ve sellerde binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Yemen'de göçmenlerin tutulduğu merkezde yangın: 8 ölü 170 yaralıYemen'de göçmenlerin tutulduğu merkezde yangın: 8 ölü 170 yaralıEkvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıEkvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyor
SIRADAKİ HABER