HaberlerDünyaHindistan Covid-19 kaynaklı 47 bin 262 teyitli vaka ve 275 ölüm açıkladı

Hindistan Covid-19 kaynaklı 47 bin 262 teyitli vaka ve 275 ölüm açıkladı

Covid-19 salgınında son olarak 47 bin 262 teyitli vaka görülen Hindistan'da, 11,7 milyondan fazla vaka 160 binden fazla ölüm kaydedildi.

Hindistan Covid-19 kaynaklı 47 bin 262 teyitli vaka ve 275 ölüm açıkladı

Hindistan'da Covid-19 vakalarının yeniden artışa geçmesi ile birlikte her gün yeni bir mutasyon geçirmiş varyant haberi çıkıyor.

4 aydan uzun bir dönemdeki en yüksek vaka sayısını gören Hindistan'ın 18 eyaletinde yeni bir varyantın saptandığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı, başka birçok ülkede görülen Britanya ve Güney Afrika menşeili varyantların ülkede yaygın olarak görülmesinin yanı sıra 18 eyalette genom testleri sonucu yeni bir çifte mutant varyant saptandığını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER