HaberlerDünyaHindistan Coronavirus'e karşı 2 farklı aşıyla mücadele edecek

Hindistan Coronavirus'e karşı 2 farklı aşıyla mücadele edecek

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkesindeki Coronavirus'le mücadelenin 2 farklı aşıyla gerçekleştirileceğini söyledi.

Hindistan Coronavirus'e karşı 2 farklı aşıyla mücadele edecek

Modi, küresel salgının dünya ekonomilerine zarar vermeye ve halk sağlığı sistemlerini karıştırmaya devam ettiği bir süreçte ülkesinin, yeni ortaya çıkan Coronavirus'üne karşı tek bir aşı ile değil, 2 aşı ile halkını korumaya hazır olduğunu duyurdu.

Modi, bugün katıldığı 16'ncı Bravasi Bharatiya Divas Konferansı'nın açılış konuşmasında, Hindistan'ın Coronavirus sürecinde dünyadaki en düşük ölüm oranına ve en yüksek iyileşme oranına sahip ülkeler arasında bulunduğunu ve Hindistan üretimi olan 2 farklı aşıyla halkın sağlığını korumaya hazır olduklarını belirtti.

İlk aşı "AstraZeneca" ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilirken, 2'ncisinin bir devlet kurumu tarafından geliştirildiği bildirildi.

Hindistan Hükümeti bir hafta önce, Coronavirus'ü önlemek için 2 aşı kullanmayı kabul etmişti.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıFransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıSiyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit etti Siyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit ettiABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti
SIRADAKİ HABER