HaberlerDünyaHindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 90 ölüm daha kaydetti

Hindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 90 ölüm daha kaydetti

​Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 90 kişinin öldüğünü duyurdu. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı ölü sayısı 156 bin 302'ye çıkmış oldu.

Hindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 90 ölüm daha kaydetti

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın bugün yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede 90 kişinin daha öldüğü ve böylece virüs kaynaklı ölü sayısının 156 bin 302'ye çıktığı kaydedildi.

Paylaşılan verilere göre, ülkede son 24 saatte 14 bin 264 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının da 10 milyon 991 bin 651'e yükselmiş olduğu belirtildi.

Hindistan; ABD, Brezilya ve Meksika'nın ardından 4'üncü en yüksek ölüm oranına sahip.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisi
SIRADAKİ HABER