HaberlerDünyaHatipzade'den nükleer anlaşma taraflarının yükümlülüklerini yerine getirme mesajı

Hatipzade'den nükleer anlaşma taraflarının yükümlülüklerini yerine getirme mesajı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, "Şubat ayının son haftasına kadar karşı tarafların yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda İran hükümeti Ek Protokol'ün gönüllü olarak uygulanmasını durdurmakla yükümlüdür" dedi.

Hatipzade'den nükleer anlaşma taraflarının yükümlülüklerini yerine getirme mesajı

Düzenlediği haftalık basın toplantısında konuşan Hatipzade, "Teknik sorular Atom Enerjisi Kurumundan sorulmalı, ancak diğer taraf olursa o güne kadar yükümlülüklerini yerine getirmezse, hükümet Ek Protokol'ün gönüllü olarak uygulanmasını durdurmakla yükümlüdür" diye belirtti.

Bu eylemin denetim dışı kontrol mekanizmasının sona ermesi anlamına geleceğini ve tüm denetimlerin son bulması anlamını taşımayacağının altını çizen Hatipzade, "Aslında İran, NPT'nin bir üyesidir, ancak Ek Protokol durdurulacaktır. Bu arada UAEK ile iş birliği devam edecek. Diğer taraflar yükümlülüklerine uyduğu sürece tüm bu önlemler geri alınabilir" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER