HaberlerDünyaHatibzade: Afganistan'da barış tüm grupların rol alması ile mümkündür

Hatibzade: Afganistan'da barış tüm grupların rol alması ile mümkündür

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Afganistan'da barışın tüm grupların rol alması ile mümkün olduğunu söyledi.

Hatibzade: Afganistan'da barış tüm grupların rol alması ile mümkündür

Hatibzade, Taliban'dan bir grubun İran'ı ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, bu ziyaretin amacının Afganistan'da barış süreci hakkında görüşme olduğunu ve Afganistan'da kalıcı istikrarın tek yolunun tüm grupları rol almasından geçtiğini söyledi.

İran'ın Özel Afganistan temsilcisinin Rus, Alman, Afgan ve BM Genel Sekreterinin Özel Afganistan temsilcisi ile görüştüğünü ifade eden Hatibzade, Taliban heyeti ile Afganistan'da kalıcı barış sürecinin görüşüleceğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Yeni Zelanda'da 8.1 büyüklüğünde depremYeni Zelanda'da 8.1 büyüklüğünde depremSiyonist işgal rejimi sembol isimleri hedef alarak Kudüs'ü Yahudileştirmeyi amaçlıyorSiyonist işgal rejimi sembol isimleri hedef alarak Kudüs'ü Yahudileştirmeyi amaçlıyorYunanistan'da art arda depremlerYunanistan'da art arda depremlerYunanistan'da 5.7 büyüklüğünde depremYunanistan'da 5.7 büyüklüğünde depremABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 518 bin 459'a yükseldi ABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 518 bin 459'a yükseldi
SIRADAKİ HABER