HaberlerDünyaHAMAS'tan Muhammed Ali Es-Sabuni için taziye mesajı

HAMAS'tan Muhammed Ali Es-Sabuni için taziye mesajı

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), İslam aleminin önde gelen ilim adamlarından Allame Muhammed Ali Es-Sabuni'nin vefatı münasebetiyle bir taziye mesajı yayımladı.

HAMAS'tan Muhammed Ali Es-Sabuni için taziye mesajı

HAMAS, mesajında Allame Sabuni'nin ömrünün büyük bir kısmını şeri ilimler alanında eğitim, öğretim ve bilgilendirme çalışmalarıyla ve İslami davet çabalarıyla geçirdiğine dikkat çekti.

Hamas, Allame Sabuni için Yüce Allah'tan rahmet dilediklerini, tüm aile efradı, yakınları ve kendisinden eğitim almış olan öğrencileri için de sabr-ı cemil niyaz ettiklerini dile getirdi.

Safvetu't-Tefasir adlı tefsirin yazarı ve aslen Suriyeli olan değerli ilim adamı Muhammed Ali Es-Sabuni, bugün saat 10.00 civarında, 91 yaşında vefat etmişti.

Es-Sabuni, tefsir alanında önemli çalışmalarıyla öne çıkmış ve uzun süre Suriye Alimler Birliği'nin de başkanlığını yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER