HaberlerDünyaHAMAS'tan Muhammed Ali Es-Sabuni için taziye mesajı

HAMAS'tan Muhammed Ali Es-Sabuni için taziye mesajı

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), İslam aleminin önde gelen ilim adamlarından Allame Muhammed Ali Es-Sabuni'nin vefatı münasebetiyle bir taziye mesajı yayımladı.

HAMAS'tan Muhammed Ali Es-Sabuni için taziye mesajı

HAMAS, mesajında Allame Sabuni'nin ömrünün büyük bir kısmını şeri ilimler alanında eğitim, öğretim ve bilgilendirme çalışmalarıyla ve İslami davet çabalarıyla geçirdiğine dikkat çekti.

Hamas, Allame Sabuni için Yüce Allah'tan rahmet dilediklerini, tüm aile efradı, yakınları ve kendisinden eğitim almış olan öğrencileri için de sabr-ı cemil niyaz ettiklerini dile getirdi.

Safvetu't-Tefasir adlı tefsirin yazarı ve aslen Suriyeli olan değerli ilim adamı Muhammed Ali Es-Sabuni, bugün saat 10.00 civarında, 91 yaşında vefat etmişti.

Es-Sabuni, tefsir alanında önemli çalışmalarıyla öne çıkmış ve uzun süre Suriye Alimler Birliği'nin de başkanlığını yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER