HaberlerDünyaHAMAS'tan "Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirme planlarına hız verildi" uyarısı

HAMAS'tan "Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirme planlarına hız verildi" uyarısı

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın ve saldırılarında yaşanan artışla, Yahudileştirme planlarının hızlandırılmasının hedeflendiğini belirtti.

HAMAS'tan "Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirme planlarına hız verildi" uyarısı

HAMAS Sözcüsü Hazım Kasım, yaptığı yazılı açıklamada, “Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırı oranının yükselişe geçmesi ve siyonist yetkililerin de bu hukuksuz baskınlara katılım sağlaması, siyonist kurumların dünyanın dört bir yanında yaşayan Müslümanların ve özellikle de Arap müesseselerin hassasiyetlerine aldırış etmediğini yansıtıyor.” dedi.

Kasım, Mescid-i Aksa ve çevresine yönelik artan bu tehlikelere karşı Filistinlileri ve İslam ümmetini, mukaddes yerleri korumaya, oralarda bulunmaya ve Allah yolunda nöbet tutmak için seferber olmaya davet etti.

Diğer taraftan Filistinli yetkililer, siyonist işgal rejimine, Mescid-i Aksa'daki gayrimeşru uygulamalarına son vererek Aksa'nın egemenliğinin eskiden olduğu gibi Kudüs İslami Vakıflar Dairesi'ne bırakılması çağrısında bulundu.

Son günlerde bu ihlallerini artıran işgalciler, Mescid-i Aksa görevlilerini hedef alarak Müslümanların Mescid-i Aksa'yı korumaya yönelik dirençlerini kırmaya çalışıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER