HaberlerDünyaHAMAS'tan "Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirme planlarına hız verildi" uyarısı

HAMAS'tan "Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirme planlarına hız verildi" uyarısı

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın ve saldırılarında yaşanan artışla, Yahudileştirme planlarının hızlandırılmasının hedeflendiğini belirtti.

HAMAS'tan "Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirme planlarına hız verildi" uyarısı

HAMAS Sözcüsü Hazım Kasım, yaptığı yazılı açıklamada, “Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırı oranının yükselişe geçmesi ve siyonist yetkililerin de bu hukuksuz baskınlara katılım sağlaması, siyonist kurumların dünyanın dört bir yanında yaşayan Müslümanların ve özellikle de Arap müesseselerin hassasiyetlerine aldırış etmediğini yansıtıyor.” dedi.

Kasım, Mescid-i Aksa ve çevresine yönelik artan bu tehlikelere karşı Filistinlileri ve İslam ümmetini, mukaddes yerleri korumaya, oralarda bulunmaya ve Allah yolunda nöbet tutmak için seferber olmaya davet etti.

Diğer taraftan Filistinli yetkililer, siyonist işgal rejimine, Mescid-i Aksa'daki gayrimeşru uygulamalarına son vererek Aksa'nın egemenliğinin eskiden olduğu gibi Kudüs İslami Vakıflar Dairesi'ne bırakılması çağrısında bulundu.

Son günlerde bu ihlallerini artıran işgalciler, Mescid-i Aksa görevlilerini hedef alarak Müslümanların Mescid-i Aksa'yı korumaya yönelik dirençlerini kırmaya çalışıyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER