HaberlerDünyaHAMAS: Siyonist rejimin saldırılarını durdurmanın en iyi yolu direniştir

HAMAS: Siyonist rejimin saldırılarını durdurmanın en iyi yolu direniştir

HAMAS tarafından yapılan açıklamada, siyonist işgal rejiminin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırılarını durdurmanın en iyi yolunun direniş olduğu belirtildi.

HAMAS: Siyonist rejimin saldırılarını durdurmanın en iyi yolu direniştir

İşgal altındaki Kudüs'te bulunun Mescid-i Aksa’nın Hıtta Kapısı yakınlarında gerçekleştirdiği silahlı direniş eylemi sırasında Filistinli bir genç işgal polisi tarafından vurularak şehid edildi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), şehid edilen Ömer Kemil için başsağlığı mesajı yayınladı.

HAMAS'tan yapılan açıklamada, kahraman Filistinli direnişçilerin, ırkçı Yahudi yerleşimcilerin Aksa’ya sistematik saldırılarına ve burada neden oldukları provokasyonlara gerekli karşılığı vermesi gerektiği ifade edildi.

HAMAS açıklamasında, söz konusu eylemin aynı zamanda siyonist yerleşimcilere ve bölgeyi kaosa sürükleyen işgal rejimi ile normalleşme anlaşmaları imzalayan işbirlikçilere bir mesaj taşıdığı kaydedildi.

HAMAS, bazı ülkelerin siyonist rejime piyon olmak için can atmasının, Filistin halkının meşru haklarını müdafaa ve İslami kutsalları muhafaza iradesini kıramayacağını vurguladı.

Uzun süredir başta BAE olmak üzere Körfez ülkeleri ile işgal rejimi arasında perde arkasından yürütülen ilişkiler süreci, Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE, 11 Eylül'de de Bahreyn'in, işgal rejimi ile sözde barış anlaşmasına vardığını duyurmasıyla alenileşmişti. Daha sonra Sudan ve Fas da bu sürece katılmıştı.

Sözde normalleşme sürecinde sırada Umman ve Suudi rejiminin olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

İtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 467 artarak 87 bine yaklaştıİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 467 artarak 87 bine yaklaştıDünya genelinde Coronavirus vaka sayısı 101 milyonu geçtiDünya genelinde Coronavirus vaka sayısı 101 milyonu geçtiİngiltere 25 bin yeni Covid-19 vakası ve bin 725 ölüm bildirdiİngiltere 25 bin yeni Covid-19 vakası ve bin 725 ölüm bildirdiABD'de salgına bağlı bir günde 4 bin 132 kişi öldüABD'de salgına bağlı bir günde 4 bin 132 kişi öldüRusya'da muhalif Aleksey Navalnıy'na bağlı yerlere baskın yapıldıRusya'da muhalif Aleksey Navalnıy'na bağlı yerlere baskın yapıldı
SIRADAKİ HABER