HaberlerDünyaHAMAS: Siyonist rejimin saldırılarını durdurmanın en iyi yolu direniştir

HAMAS: Siyonist rejimin saldırılarını durdurmanın en iyi yolu direniştir

HAMAS tarafından yapılan açıklamada, siyonist işgal rejiminin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırılarını durdurmanın en iyi yolunun direniş olduğu belirtildi.

HAMAS: Siyonist rejimin saldırılarını durdurmanın en iyi yolu direniştir

İşgal altındaki Kudüs'te bulunun Mescid-i Aksa’nın Hıtta Kapısı yakınlarında gerçekleştirdiği silahlı direniş eylemi sırasında Filistinli bir genç işgal polisi tarafından vurularak şehid edildi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), şehid edilen Ömer Kemil için başsağlığı mesajı yayınladı.

HAMAS'tan yapılan açıklamada, kahraman Filistinli direnişçilerin, ırkçı Yahudi yerleşimcilerin Aksa’ya sistematik saldırılarına ve burada neden oldukları provokasyonlara gerekli karşılığı vermesi gerektiği ifade edildi.

HAMAS açıklamasında, söz konusu eylemin aynı zamanda siyonist yerleşimcilere ve bölgeyi kaosa sürükleyen işgal rejimi ile normalleşme anlaşmaları imzalayan işbirlikçilere bir mesaj taşıdığı kaydedildi.

HAMAS, bazı ülkelerin siyonist rejime piyon olmak için can atmasının, Filistin halkının meşru haklarını müdafaa ve İslami kutsalları muhafaza iradesini kıramayacağını vurguladı.

Uzun süredir başta BAE olmak üzere Körfez ülkeleri ile işgal rejimi arasında perde arkasından yürütülen ilişkiler süreci, Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE, 11 Eylül'de de Bahreyn'in, işgal rejimi ile sözde barış anlaşmasına vardığını duyurmasıyla alenileşmişti. Daha sonra Sudan ve Fas da bu sürece katılmıştı.

Sözde normalleşme sürecinde sırada Umman ve Suudi rejiminin olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER