HaberlerDünyaHAMAS: Şeyh Ahmed Yasin’in mirasına sımsıkı bağlıyız

HAMAS: Şeyh Ahmed Yasin’in mirasına sımsıkı bağlıyız

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, HAMAS'ın, kurucu lideri Şeyh Ahmed Yasin’in mirasına bağlı olduğunu ve yöntemini sürdüreceğini belirtti.

HAMAS: Şeyh Ahmed Yasin’in mirasına sımsıkı bağlıyız

Şehadetinin on yedinci yıldönümü vesilesiyle konuşan Heniyye, HAMAS hareketinin Şeyh Yasin'in davasına ve mirasına sadık kalıp onun çizdiği yolda ilerlemeyi sürdüreceğinin altını çizdi.

Heniyye, Filistin direnişinin öncülerinden Şeyh Yasin’in diktiği fidanın şehitlerin kanlarıyla sulandığını, yerdeki kökleri ve gökteki dallarıyla sabit ve sağlam bir ağaca dönüştüğünü ve meyve verdiğini belirtti.

Siyonist işgal rejiminin saldırı ve tehditlerine karşı direnişten vazgeçmeyen Şeyh Yasin, 22 Mart 2004’te tekerlekli sandalyesiyle, sabah namazını kıldığı camiden çıkarken siyonistlere ait helikopterler tarafından atılan füzelerle 7 arkadaşıyla birlikte şehit oldu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER