HaberlerDünyaHAMAS: Pompeo'nun Yahudi işgal alanlarını ziyaret etmek istemesi zorbalıktır

HAMAS: Pompeo'nun Yahudi işgal alanlarını ziyaret etmek istemesi zorbalıktır

HAMAS Sözcüsü Hazım Kasım, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun işgal altındaki Golan Tepeleri ve Batı Şeria'da yer alan Yahudi işgal merkezlerini ziyaret etmek istemesini "zorbalık" olarak değerlendirdi.

HAMAS: Pompeo'nun Yahudi işgal alanlarını ziyaret etmek istemesi zorbalıktır

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Pompeo'nun işgal altındaki Golan Tepeleri ve Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim alanlarına yapmayı planladığı ziyarete sert tepki gösterdi.

HAMAS'ın önde gelen isimlerinden Kasım, Pompeo'nun söz konusu ziyaretinin,? ABD'nin Filistin halkının haklarına yönelik saldırgan tavrını gözler önüne serdiğini belirterek, "Bu da, Trump yönetimiyle Pompeo'nun sahip olduğu zorbalık ve kavgacı mantığı ortaya koyuyor." dedi.

ABD'nin güttüğü tek taraflı politikalarla, siyonizme hizmet ettiğini vurgulayan Kasım, bu ziyaretin, ABD yönetiminin tüm uluslararası teamülleri ve kanunları çiğnediğinin bir ispatı olduğuna dikkat çekti.

Kasım, ABD Yönetimi ve siyonist işgal rejiminin bölgedeki gelişmelerle ilgili tutumlarının Filistin davasının hâlâ büyük tehlikelerle karşı karşıya olduğunu gösterdiğini anımsatarak, bir an önce Filistin ulusal birliğinin tesis edilmesi ve iç sorunların çözümlenmesi gerektiğini ifade etti.

Diğer taraftan İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Şihab ise Pompeo'nun ziyaretinin, Filistin toprakları ve Golan'daki siyonist rejimin işgalini pekiştirmek için yapılan düşmanca bir ziyaret olduğunu kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun siyonist işgal rejimine resmi ziyareti gelecek hafta başlayacak. Pompeo, ziyaret kapsamında 1967 yılından bu yana işgal altında bulunan Golan Tepeleri ve Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim merkezlerine gidecek.

Mike Pompeo, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerine ve Golan Tepeleri'ne ziyaret gerçekleştiren ilk ABD Dışişleri Bakanı olacak.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER