HaberlerDünyaHamas liderlerinden Şeyh Ömer el-Bergusi vefat etti

Hamas liderlerinden Şeyh Ömer el-Bergusi vefat etti

Hamas liderlerinden Şeyh Ömer el-Bergusi, bugün öğle saatlerinde tedavi gördüğü Coronavirus nedeniyle vefat etti.

Hamas liderlerinden Şeyh Ömer el-Bergusi vefat etti

Üç hafta önce Covid-19 testi pozitif çıkan el-Bergusi, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Ramallah'ın doğusundaki Hugo Chavez Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Şeyh Ömer el-Bergusi, 27 yılını işgal zindanlarında çeşitli hastalıklardan muzdarip bir şekilde geçirdi. Aynı zamanda el-Bergusi'nin ailesi de işgalciler tarafından ağır baskılara maruz kaldı, eşi ve çocukları alıkonularak ve evleri yıkılmıştı.

Filistin direnişinin sembol isimlerinden biri olan ve hayatının 25 yılını demir parmaklıklar arkasında geçiren El-Bergusi, işgal altındaki Batı Şeria'da 2018 yılında 8 Yahudi yerleşimcinin yaralandığı silahlı saldırının sorumlusu olduğu iddiasıyla şehit edilen Salih Ömer Salih el-Bergusi ve şu an Siyonist işgal rejiminin zindanlarında esir bulunan Asım el-Bergusi'nin babasıdır.

Ömer el-Bergusi, kardeşi Nail ile birlikte 1978 yılında Yahudi yerleşimcilerin öldürüldüğü bir operasyonu gerçekleştirmekle suçlanıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER