HaberlerDünyaHAMAS: Körfez uzlaşısını Filistin davası lehine atılmış önemli bir adım

HAMAS: Körfez uzlaşısını Filistin davası lehine atılmış önemli bir adım

İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye,Körfez uzlaşısını desteklediklerini belirterek, bu uzlaşının, Filistin davası lehine ortak Arap çalışmasını güçlendirmek için atılmış önemli bir adım olarak gördüklerini belirtti.

HAMAS: Körfez uzlaşısını Filistin davası lehine atılmış önemli bir adım

Körfez İş birliği Konseyi (KİK) 41’inci Liderler Zirvesi’nin ardından yayınlanan el-Ulâ Bildirisi’nde Körfez ülkeleri arasındaki krizin sonra erdiğinin açıklanmasını takdirle karşıladıklarını ifade eden Heniyye, bu tarihi başarının elde edilmesini desteklediklerini belirtti.

Heniyye, Körfez uzlaşısını Filistin davası lehine ortak Arap çalışmasını güçlendirmek için atılmış önemli bir adım olarak gördüklerini dile getirdi.

HAMAS lideri ayrıca Filistin halkının birlik ve bütünlük yönünde attığı adımların desteklenmesi için sarf ettiği siyasi ve diplomatik çabalar kapsamında bazı ülkelerin liderlerine mesaj gönderdi.

HAMAS Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Heniyye’nin Birleşmiş Milletler ile İran, Ürdün, İsviçre ve Güney Afrika liderlerine mesaj göndererek, Filistin’deki bölünmüşlük halinin sona ermesi için HAMAS’ın gösterdiği çabalar hakkında bilgi verdiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri'den "Yaptırım" açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri'den "Yaptırım" açıklamasıÇin'de 10 madenci 2 haftadır kurtarılmayı bekliyorÇin'de 10 madenci 2 haftadır kurtarılmayı bekliyorİran'da Covid-19 kaynaklı günlük ölüm oranları 100'ün altında seyrediyorİran'da Covid-19 kaynaklı günlük ölüm oranları 100'ün altında seyrediyorAzerbaycan Ermenistan tarafına 30 askerin cesedini teslim ettiAzerbaycan Ermenistan tarafına 30 askerin cesedini teslim ettiPakistan Rusya'nın Covid-19 aşısının acil kullanımını onayladıPakistan Rusya'nın Covid-19 aşısının acil kullanımını onayladı
SIRADAKİ HABER