HaberlerDünyaHAMAS’ın Gazze sorumlusu Sinvar'dan "İşgal zindanlarındaki esirleri kurtarma" vurgusu

HAMAS’ın Gazze sorumlusu Sinvar'dan "İşgal zindanlarındaki esirleri kurtarma" vurgusu

HAMAS'ın Gazze sorumlusu seçilen Yahya Sinvar, Filistinli esirleri, işgal zindanlarından kurtarmak için hiçbir çabadan kaçınmayacaklarını vurguladı.

HAMAS’ın Gazze sorumlusu Sinvar'dan "İşgal zindanlarındaki esirleri kurtarma" vurgusu

Gazze’nin siyasi büro başkanlığını kazandıktan sonra yaptığı ilk açıklamasında Sinvar, HAMAS’ın, esirlerin özgürlüğü için gayret etmeye devam edeceğini belirterek “Esirlerimizin özgürlüğünü en yakın zamanda görmeyi arzu ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Filistin halkına hizmet etmeyi ilke edindiklerini belirten Sinvar, işgali sonlandırma, ulusal uzlaşı, özgürlük ve vatana dönüş hedefleri doğrultusunda sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtti.

İşgal altındaki Batı Şeria sakinlerine seslenen Sinvar, işgal rejiminin, burada yürüttüğü baskı, tutuklama, Yahudileştirme planları ve yerleşim alanlarını genişletme gibi gayrimeşru politikalarını durdurmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklarını bildirdi.

Yahya Sinvar, Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (HAMAS) Gazze Şeridi'ndeki siyasi büro başkanlığını ikinci kez kazandı. Sinvar, ilk kez 2017 yılında Hamas'ın Gazze sorumlusu seçilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER