HaberlerDünyaHAMAS: Halkımızın mücadele etme hakkını desteklemeye devam edeceğiz

HAMAS: Halkımızın mücadele etme hakkını desteklemeye devam edeceğiz

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) dışarıdaki Enformasyon Dairesi Başkanı Refet Murre, Filistin'de bu yıl 45'incisi kutlanacak olan Toprak Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada bulundu.

HAMAS: Halkımızın mücadele etme hakkını desteklemeye devam edeceğiz

Murre, Filistin'de bu yıl 45'incisi kutlanacak olan Toprak Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Filistin toplumunun karakterini değiştirmeye yönelik her türlü girişime karşı Filistin halkının, ulusal kimliğini ve Filistin topraklarındaki varlığını koruyacağını ifade etti.

Refet Murre, “1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki halkımızın intifadası, direniş tarihimizde ve Filistin davamızın gelişmesinde önemli bir yer tutuyor. Çünkü 1976‘da Filistin’i işgal etmeyi hedefleyen siyonistlere karşı direniş gösterdiler.” dedi.

İşgalcilerin ayrımcı ve ırkçı politikalarını reddettiklerini hatırlatan Murre, Filistin halkının siyonist rejimin terörüne karşı mücadele etme hakkını tümüyle desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini belirtti.

Murre, Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesi, Batı Şeria, Gazze ve dünyanın değişik bölgelerine dağılmış halde yaşayan Filistinlilerin, işgale karşı topraklarına sahip çıkma konusunda mücadele etmede ulusal bir çerçevede birleştiklerini vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER