HaberlerDünyaHAMAS: Halkımızın mücadele etme hakkını desteklemeye devam edeceğiz

HAMAS: Halkımızın mücadele etme hakkını desteklemeye devam edeceğiz

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) dışarıdaki Enformasyon Dairesi Başkanı Refet Murre, Filistin'de bu yıl 45'incisi kutlanacak olan Toprak Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada bulundu.

HAMAS: Halkımızın mücadele etme hakkını desteklemeye devam edeceğiz

Murre, Filistin'de bu yıl 45'incisi kutlanacak olan Toprak Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Filistin toplumunun karakterini değiştirmeye yönelik her türlü girişime karşı Filistin halkının, ulusal kimliğini ve Filistin topraklarındaki varlığını koruyacağını ifade etti.

Refet Murre, “1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki halkımızın intifadası, direniş tarihimizde ve Filistin davamızın gelişmesinde önemli bir yer tutuyor. Çünkü 1976‘da Filistin’i işgal etmeyi hedefleyen siyonistlere karşı direniş gösterdiler.” dedi.

İşgalcilerin ayrımcı ve ırkçı politikalarını reddettiklerini hatırlatan Murre, Filistin halkının siyonist rejimin terörüne karşı mücadele etme hakkını tümüyle desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini belirtti.

Murre, Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesi, Batı Şeria, Gazze ve dünyanın değişik bölgelerine dağılmış halde yaşayan Filistinlilerin, işgale karşı topraklarına sahip çıkma konusunda mücadele etmede ulusal bir çerçevede birleştiklerini vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER