HaberlerDünyaHAMAS: Filistin halkını korumaya hazırız

HAMAS: Filistin halkını korumaya hazırız

İslami Direniş Hareketi (HAMAS), direnişin halkı korumaya hazır olduğunu ve siyonist işgal rejiminin hesaplarını tersine çevireceklerini duyurdu.

HAMAS: Filistin halkını korumaya hazırız

HAMAS Hareketi Sözcüsü Hazim Kasım, siyonist işgal rejimi sözde Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin, Gazze ve Lübnan'da sivilleri bombalama tehditlerine karşılık yaptığı açıklamada, "Direniş her türlü saldırıya hazırdır." açıklamasını yaptı.

Siyonist Kochavi'nin açıklamalarının haydutluk ve kavga mantığını bütün çıplaklığıyla yansıttığını belirten Kasım, bu tür açıklamaların yeni olmadığını, bu düşmanın tüm savaş ve çatışmalarda Arap halklarına karşı katliamları defalarca tekrarladığını vurguladı.

Kasım, direniş olarak Filistin halkını korumaya hazır olduklarını, işgalcilerin hesaplarını ters yüz edeceklerini ve tüm bunların bedelini ödeteceklerini belirtti.

Kochavi, salı günü Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsünün her yıl düzenlediği uluslararası konferansta yaptığı konuşmada, sivil yerleşim alanları dahi olsa Lübnan ve Gazze Şeridi'ndeki hedefleri vurabileceklerini açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldı
SIRADAKİ HABER