HaberlerDünyaHalid Meşal: "Mücadele ve direniş davamızın anahtarıdır"

Halid Meşal: "Mücadele ve direniş davamızın anahtarıdır"

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Filistin kurumlarını yeniden inşa etmenin vakti geldiğini vurgulayarak, bütün tarafların Filistin’in geleceğinde söz sahibi olması gerektiğini belirtti.

Halid Meşal: "Mücadele ve direniş davamızın anahtarıdır"

Halid Meşal, yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren Filistin kurumlarını yeniden inşa etmenin vakti geldiğini belirterek “Biz mücadeleci bir halkız, mücadele ve direniş yolumuzun, davamızın anahtarıdır; mücadele ve direnişe dayalı ulusal stratejimiz vardır.” ifadelerine yer verdi.

Meşal “Tarihimiz, bugünümüz ve geleceğimizle bağdaşan özgür bir siyaset istiyoruz. Bu, her karış toprağımızı ve halkımızın bütün haklarını özellikle de geri dönüş hakkını müdafaa eden bir siyaset olmasıdır. Aksi takdire üzerinde bize minnet edilecek bir devletçik istemiyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER