HaberlerDünyaHalid Meşal: "Mücadele ve direniş davamızın anahtarıdır"

Halid Meşal: "Mücadele ve direniş davamızın anahtarıdır"

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Filistin kurumlarını yeniden inşa etmenin vakti geldiğini vurgulayarak, bütün tarafların Filistin’in geleceğinde söz sahibi olması gerektiğini belirtti.

Halid Meşal: "Mücadele ve direniş davamızın anahtarıdır"

Halid Meşal, yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren Filistin kurumlarını yeniden inşa etmenin vakti geldiğini belirterek “Biz mücadeleci bir halkız, mücadele ve direniş yolumuzun, davamızın anahtarıdır; mücadele ve direnişe dayalı ulusal stratejimiz vardır.” ifadelerine yer verdi.

Meşal “Tarihimiz, bugünümüz ve geleceğimizle bağdaşan özgür bir siyaset istiyoruz. Bu, her karış toprağımızı ve halkımızın bütün haklarını özellikle de geri dönüş hakkını müdafaa eden bir siyaset olmasıdır. Aksi takdire üzerinde bize minnet edilecek bir devletçik istemiyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

HAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdiİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdiABD’de Covid-19’dan ölenlerin sayısı 522 bini geçtiABD’de Covid-19’dan ölenlerin sayısı 522 bini geçtiYunanistan'da 4,2 büyüklüğünde depremYunanistan'da 4,2 büyüklüğünde deprem
SIRADAKİ HABER