HaberlerDünyaHalid Meşal: Esirlerin özgürlüğü HAMAS'ın önceliğidir

Halid Meşal: Esirlerin özgürlüğü HAMAS'ın önceliğidir

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, işgal zindanlarındaki Filistinli esirlerin özgürlüğü konusunun, HAMAS'ın ve askeri kanadı Kassam Tugayları’nın önceliği olduğunu belirtti.

Halid Meşal: Esirlerin özgürlüğü HAMAS'ın önceliğidir

Meşal, HAMAS Siyasi Büro bünyesinde Esirler Basın Ofisi’nin varlığına dikkat çekerek, bunun, direniş hareketi HAMAS’ın ve yöneticilerinin fiili olarak da esirler konusuna ne denli önem verdiğini gözler önüne serdiğini ifade etti.

HAMAS’ın önde gelen isimlerinden olan Meşal, Filistin davasını ve mukaddes topraklarını müdafaa etme yolunda tutuklanan esirler ile ailelerinin her türlü insani ihtiyaçlarını karşılamak üzere Esirlere ve Ailelerine Vefa Kasası isminde bir fon merkezi kurduklarını belirtti.

Filistin için ortaya koyulan hiçbir fedakarlığın meyvesiz kalmayacağını ve son nefeslerine kadar işgalcilere karşı direniş mücadelesini sürdüreceklerini söyleyen Meşal, esirlerin kurtarılması hususunun, HAMAS, Kassam Tugayları ve Filistin direniş grupları liderlerinin zihin dünyalarının merkezinde yer aldığını vurguladı.

Meşal, işgal zindanlarına mahkûm edilen Filistinli esirleri hem maddi hem de manevi olarak desteklemenin yanı sıra dışardaki ailelerinin mümkün mertebe tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarının ve onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarının altını çizdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER