HaberlerDünyaHacker Florida'nın içme suyunu zehirlemeye çalıştı

Hacker Florida'nın içme suyunu zehirlemeye çalıştı

ABD'nin Florida eyaletinde, bir bilgisayar korsanı, şehrin içme suyu sistemine sızarak suyu zehirlemeye çalıştı.

Hacker Florida'nın içme suyunu zehirlemeye çalıştı

Şehir içme suyu şebekesini zehirlemek isteyen bir bilgisayar korsanının (hacker) bu çabası, yetkililerin durumu fark etmesi üzerine engellendi.

Geçen cuma günü meydana gelen hack girişiminde, içme suyu şebekesinde görevli bir kişi sudaki Sodyum Hidroksit olarak bilinen maddenin oranının beklenmedik ve çok hızlı bir şekilde arttığını tespit etti.

Buna göre hacker, normal koşullarda musluk suyuna çok az miktarlarda ve sadece suyun asiditesini düşürmek için karıştırılan bu kimyasalı 1 milyon metreküpte 100 birimden 11 bin 100 birime yükseltmeye çalıştı. 

Söz konusu açığın uzaktan bağlanma yöntemi olan TeamViewer'dan kaynaklandığı, sorunun tespit edilmesinin ardından programın kaldırıldığı belirtildi.

Yetkililer, sisteme sızan hackerı bulmaya çalışıyor.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere’de Covid-19 kaynaklı ölenlerin sayısı 122 bin 705'e yükseldiİngiltere’de Covid-19 kaynaklı ölenlerin sayısı 122 bin 705'e yükseldiUNICEF: Yemen'de 7 milyon çocuk her gece yatağa aç giriyorUNICEF: Yemen'de 7 milyon çocuk her gece yatağa aç giriyorİran'da son 24 saatte 7 bin 975 kişide Covıd-19 vakasıİran'da son 24 saatte 7 bin 975 kişide Covıd-19 vakasıCovid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyorBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyor
SIRADAKİ HABER