HaberlerDünyaGürcistan'da muhalefet "kesintisiz protestolar"a hazırlanıyor

Gürcistan'da muhalefet "kesintisiz protestolar"a hazırlanıyor

Gürcistan’da Ekim 2020’de yapılan parlamento seçimlerinin sonuçlarını tanımayan muhalefet partileri,yeniden seçim yapılması ve siyasi tutukluların serbest bırakılması talebiyle protesto eylemleri düzenlemeye hazırlanıyor.

Gürcistan'da muhalefet "kesintisiz protestolar"a hazırlanıyor

Gürcistan’daki en büyük muhalefet bloğu Birleşik Ulusal Hareket'in liderlerinden Zaal Udumaşvili, muhalefetin, 15 Mayıs'ta Tiflis'te büyük bir miting düzenleyeceğini duyurdu. Udumaşvili, “Muhalefetin bu büyük çaplı mitinginden önce kesintisiz protesto eylemleri düzenleyeceğiz." açıklamasını yaptı.

Udumaşvili, siyasi krizin aşılması için yetkililerle yapılan müzakerelerin sonuç vermediğini belirterek, muhalefetin 'olağanüstü hâl' durumuna geçtiğini, rejime karşı mücadelenin gerekliliğine halkı ikna etmek için tüm şehirlere ve köylere gideceklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER