HaberlerDünyaGüney Kore Kuzey Kore ile ilgili 2020 savunma raporunu yayımladı

Güney Kore Kuzey Kore ile ilgili 2020 savunma raporunu yayımladı

Güney Kore Savunma Bakanlığı, yayımladığı raporunda Kuzey Kore'nin askeri yeteneklerindeki "korkutucu gelişmeler" konusunda uyardı.

Güney Kore Kuzey Kore ile ilgili 2020 savunma raporunu yayımladı

Güney Kore Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore ordusunda son 2 yılda yaşanan değişiklikleri izleyen 2020 Savunma Raporunu yayımladı.

Rapora göre Kuzey Kore ordusu, balistik füze kullanan stratejik kuvvetlerin füze tugaylarının sayısını 9'dan 13'e, ayrıca silahlı zırhlı araçlarla donatılmış mekanize piyade tümenlerinin sayısını 4'ten 6'ya çıkardı.

Kuzey Kore'de İskender füzesinin Kuzey Kore versiyonu, Hwasong-12 orta menzilli taktik ve balistik füze sistemi, bazı Hwasong ICBM'ler ve diğerlerinin konuşlandırıldığı ek tugaylar kurma olasılığının arttığı kaydedildi.

Raporda ayrıca, Kuzey Kore'nin nükleer yetenekleriyle ilgili olarak nükleer silah üretimi için yeterli olan yaklaşık 50 kilogram plütonyuma ve büyük miktarda zenginleştirilmiş uranyuma sahip olduğu vurgulandı.

Kuzey Kore'nin denizaltıdan fırlatılan balistik füzeyi taşıyabilen yeni bir denizaltı inşa ettiği ve bu denizaltı gemisinin 3 bin tondan fazla taşıma kapasitesine sahip olabileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER