HaberlerDünyaGüney Kore'de tüm yabancı çalışanlara Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi

Güney Kore'de tüm yabancı çalışanlara Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi

Güney Kore, başkentte yabancı çalışanlar ile en az bir yabancı çalıştıran yerel işverenler için bugünden başlayarak ay sonuna kadar Covid-19 testi yaptırma zorunluluğu getirdi.

Güney Kore'de tüm yabancı çalışanlara Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi

En kalabalık eyalet Gyeonggi'nin ardından başkent Seul'ün de tüm yabancı çalışanlarla işverenlerine 2 hafta içinde Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi. Talimat, yasal belgeleri olsun ya da olmasın tüm yabancı çalışanlar için geçerli.

Test talimatına uymayanlar, binlerce dolarlık para cezaları dahil idari yaptırımlarla karşılaşacak.

Daha önce komşu Gyeonggi eyaletinde en az 275 yabancının testinin pozitif çıkmasının ardından test zorunluluğu uygulamasına geçilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER