HaberlerDünyaGüney Kore'de tüm yabancı çalışanlara Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi

Güney Kore'de tüm yabancı çalışanlara Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi

Güney Kore, başkentte yabancı çalışanlar ile en az bir yabancı çalıştıran yerel işverenler için bugünden başlayarak ay sonuna kadar Covid-19 testi yaptırma zorunluluğu getirdi.

Güney Kore'de tüm yabancı çalışanlara Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi

En kalabalık eyalet Gyeonggi'nin ardından başkent Seul'ün de tüm yabancı çalışanlarla işverenlerine 2 hafta içinde Covid-19 testinden geçme zorunluluğu getirildi. Talimat, yasal belgeleri olsun ya da olmasın tüm yabancı çalışanlar için geçerli.

Test talimatına uymayanlar, binlerce dolarlık para cezaları dahil idari yaptırımlarla karşılaşacak.

Daha önce komşu Gyeonggi eyaletinde en az 275 yabancının testinin pozitif çıkmasının ardından test zorunluluğu uygulamasına geçilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER