HaberlerDünyaGüney Afrika Cumhuriyeti'nde Covid-19 önlemleri artırıldı

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Covid-19 önlemleri artırıldı

Afrika kıtasında Covid-19'dan en çok etkilenen ülke konumunda olan Güney Afrika'da salgınla mücadele kapsamında yeni önlemler alındı.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Covid-19 önlemleri artırıldı

Güney Afrika'da yeni tip Coronavirus vakalarının bir milyonu geçmesinden sonra Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa, salgına karşı daha sert önlemler alacaklarını açıkladı.

Ramaphosa, Covid-19'a karşı genişletilen önlemler kapsamında saat 21.00 ile 06.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini, alkol satışının ülke genelinde yasaklandığını açıkladı. Maske kullanımının zorunlu olduğunu hatırlatan Ramaphosa, bu kuralı ihlal edenlere gereken cezanın verileceğini söyledi.

Bu sert önlemleri, daha bulaşıçı olduğu değerlendirilen yeni Coronavirus türünden kaynaklanan vaka artışı nedeniyle aldıklarını ifade eden Ramaphosa, "Kararlı bir şekilde davranmazsak, yeni vaka sayısı ilk dalgada yaşadığımızı geçecek ve binlerce kişi daha hayatını kaybedecek." dedi.

Afrika'da Covid-19'un en fazla görüldüğü ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde vaka sayısı 1 milyon 11 bin 871'e, virüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 27 bin 71'e yükselmiş durumda.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıFransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıSiyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit etti Siyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit ettiABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti
SIRADAKİ HABER