HaberlerDünyaGüney Afrika Cumhuriyeti'nde Covid-19 önlemleri artırıldı

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Covid-19 önlemleri artırıldı

Afrika kıtasında Covid-19'dan en çok etkilenen ülke konumunda olan Güney Afrika'da salgınla mücadele kapsamında yeni önlemler alındı.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Covid-19 önlemleri artırıldı

Güney Afrika'da yeni tip Coronavirus vakalarının bir milyonu geçmesinden sonra Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa, salgına karşı daha sert önlemler alacaklarını açıkladı.

Ramaphosa, Covid-19'a karşı genişletilen önlemler kapsamında saat 21.00 ile 06.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini, alkol satışının ülke genelinde yasaklandığını açıkladı. Maske kullanımının zorunlu olduğunu hatırlatan Ramaphosa, bu kuralı ihlal edenlere gereken cezanın verileceğini söyledi.

Bu sert önlemleri, daha bulaşıçı olduğu değerlendirilen yeni Coronavirus türünden kaynaklanan vaka artışı nedeniyle aldıklarını ifade eden Ramaphosa, "Kararlı bir şekilde davranmazsak, yeni vaka sayısı ilk dalgada yaşadığımızı geçecek ve binlerce kişi daha hayatını kaybedecek." dedi.

Afrika'da Covid-19'un en fazla görüldüğü ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde vaka sayısı 1 milyon 11 bin 871'e, virüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 27 bin 71'e yükselmiş durumda.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER