HaberlerDünyaGünde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

Günde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

​Coronavirus nedeniyle dünyada en fazla ölüm ve vakanın bulunduğu ABD'de bilanço her geçen gün ağırlaşırken ülkedeki okulların tekrar açılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Günde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkedeki okulların tekrar açılmasına yönelik hazırladığı yol haritasını açıkladı.

Açıklamada, maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyma şartıyla okullarda yeniden yüz yüze eğitime dönülebileceği belirtildi.

Covid-19 aşısının önemine dikkat çekilen açıklamada okullarda ders veren öğretmenlerin aşı yapma zorunluluğu olmayacağı kaydedildi.  

Salgın nedeniyle ülkede şu ana kadar 486 bin 968 kişi öldü. Virüs tespit edilen kişi sayısı ise 28 milyon 4 bin 756 olarak kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

İran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurduİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurdu
SIRADAKİ HABER