HaberlerDünyaGünde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

Günde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

​Coronavirus nedeniyle dünyada en fazla ölüm ve vakanın bulunduğu ABD'de bilanço her geçen gün ağırlaşırken ülkedeki okulların tekrar açılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Günde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkedeki okulların tekrar açılmasına yönelik hazırladığı yol haritasını açıkladı.

Açıklamada, maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyma şartıyla okullarda yeniden yüz yüze eğitime dönülebileceği belirtildi.

Covid-19 aşısının önemine dikkat çekilen açıklamada okullarda ders veren öğretmenlerin aşı yapma zorunluluğu olmayacağı kaydedildi.  

Salgın nedeniyle ülkede şu ana kadar 486 bin 968 kişi öldü. Virüs tespit edilen kişi sayısı ise 28 milyon 4 bin 756 olarak kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER