HaberlerDünyaGünde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

Günde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

​Coronavirus nedeniyle dünyada en fazla ölüm ve vakanın bulunduğu ABD'de bilanço her geçen gün ağırlaşırken ülkedeki okulların tekrar açılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Günde yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü ABD'de yüz yüze eğitime başlandı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkedeki okulların tekrar açılmasına yönelik hazırladığı yol haritasını açıkladı.

Açıklamada, maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyma şartıyla okullarda yeniden yüz yüze eğitime dönülebileceği belirtildi.

Covid-19 aşısının önemine dikkat çekilen açıklamada okullarda ders veren öğretmenlerin aşı yapma zorunluluğu olmayacağı kaydedildi.  

Salgın nedeniyle ülkede şu ana kadar 486 bin 968 kişi öldü. Virüs tespit edilen kişi sayısı ise 28 milyon 4 bin 756 olarak kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER