HaberlerDünyaGolan Tepeleri'ndeki Filipin askerleri de kuşatma altında

Golan Tepeleri'ndeki Filipin askerleri de kuşatma altında

İsrail işgali altındaki Suriye toprağında BM barışgücü olarak görev yapan Filipin askerleri ile Suriyeli silahlı muhalifler arasında çatışma çıktı.

Golan Tepeleri'ndeki Filipin askerleri de kuşatma altında
İsrail işgali altındaki Suriye toprağında BM barışgücü olarak görev yapan Filipin askerleri ile Suriyeli silahlı muhalifler arasında çatışma çıktı.

Filipinler Ordusu'ndan yapılan açıklamada, sabah saatlerinde bölgedeki bir kampın saldırıya uğradığı fakat askerlerin durumunun iyi olduğu belirtildi.

FİJİ ASKERLERİNİN DURUMU İYİ

Birleşmiş Milletler (BM), perşembe günü aynı bölgede bir grup silahlı militanlar tarafından rehin alınan 44 barışgücü askerinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve güvende bulunduklarını bildirdi.

BM, 28 Ağustos Perşembe sabahı BM Geri Çekilme Gözlemci Gücü'nde görev yapan 44 Fijili askerin bulundukları yerden alındıklarını hatırlatarak, ‘‘Sağlık durumlarının iyi ve güvenli bir yerde bulundukları bildirildi.’’ denildi.

BM kuşatma altında kalan barışgücü askerleri ile de UNDOF’un düzenli olarak temasda olduğunu, sağlık durumlarının iyi olduğunu ve zarar görmediklerini aktardı.

BM, rehin alınan barışgücü askerlerinin ne zaman serbest bırakılacağına dair ise bir açıklamada bulunmadı. BM’nin yazılı açıklamasında barışgücü askerlerinin ‘‘rehin’’ alındığı ibaresini kullanmaması dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER