HaberlerDünyaGirit yakınlarında yüzlerce göçmen kurtarılmayı bekliyor

Girit yakınlarında yüzlerce göçmen kurtarılmayı bekliyor

Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, Girit yakınlarında seyreden Kiribati bandıralı bir yük gemisinin gece yarısından bu yana makine arızası sebebiyle kontrolsüz şekilde seyrettiğini bildirdi. Gemide 500 ila 700 civarında göçmenin bulunduğu sanılıyor.Yunan...

Girit yakınlarında yüzlerce göçmen kurtarılmayı bekliyor
Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, Girit yakınlarında seyreden Kiribati bandıralı bir yük gemisinin gece yarısından bu yana makine arızası sebebiyle kontrolsüz şekilde seyrettiğini bildirdi. Gemide 500 ila 700 civarında göçmenin bulunduğu sanılıyor.

Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, Girit'in 30 mil güneydoğusunda kontrolsüz şekilde seyreden bir yük gemisinde 500 ila 700 civarında göçmenin bulunduğunu tahmin ediyor. Uluslararası sularda bulunan 77 metre uzunluğundaki BARIS adlı gemiye kurtarma operasyonunu sürdüren ekipleri, 4 ticari gemi ile IDRA fırkateynini bölgeye sevk etti.

6 şiddetindeki rüzgar sebebiyle ticari gemilerden yardım alınamadığı bildiriliyor. BARIS adlı geminin batma tehlikesi ise bulunmuyor.

Geminin Afrika'dan İtalya'ya gitmek üzere hareket ettiği açıklandı. Bu arada kurtarma sonrası Girit'e sevk edilecek göçmenlerden tedaviye ihtiyaç duyacaklar için hastanelerin alarm durumuna geçirildiği duyuruldu. Ebola şüphesine karşı da hazırlık yapıldığı aktarıldı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER