HaberlerDünyaGine'de 3 kişi yeni Ebola nedeniyle öldü

Gine'de 3 kişi yeni Ebola nedeniyle öldü

Batı Afrika ülkesi Gine, son bir hafta içinde yeni Ebola virüsü nedeniyle 5 vaka ve 3 ölüm kaydetti.

Gine'de 3 kişi yeni Ebola nedeniyle öldü

Afrika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (Africa CDC) yaptığı açıklamada, 55 Afrika ülkesinde şu ana kadar 35 vakanın tespit edildiğini, bunlardan 18'inin ölümle sonuçlandığını kaydetti.

Açıklamada, Gine'de yeni Ebola nedeniyle ölenlerin sayısının 3 kişi artarak 12'ye yükseldiği belirtildi. Tespit edilen vaka sayısının ise 5 artarak 23'e yükseldiği bildirildi.

2014-2016 yılları arasında Batı Afrika'daki Ebola virüsü salgını, 28 bin 600'den fazla vakaya neden oldu, 11 bin 300'den fazla can aldı.

Ateş, kusma, ishal, genel ağrı veya halsizlik gibi çeşitli semptomlara ve çoğu durumda iç ve dış kanamaya neden olan Ebola, bulaşıcı bir hastalıktır.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER