HaberlerDünyaGhebreyesus: "Oxford-AstraZeneca aşısının Güney Afrika mutasyonu üzerinde etkisi minimum"

Ghebreyesus: "Oxford-AstraZeneca aşısının Güney Afrika mutasyonu üzerinde etkisi minimum"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Oxford-AstraZeneca aşısının Coronavirus’ün Güney Afrika'da tespit edilen mutasyonu üzerinde minimum düzeyde etkili olduğunu açıkladı.

Ghebreyesus: "Oxford-AstraZeneca aşısının Güney Afrika mutasyonu üzerinde etkisi minimum"

Ghebreyesus, "Virüslerin mutasyona uğrayabildiğini biliyoruz ve etkili kalmaları için aşıları uyarlamaya hazır olmamız gerektiğini biliyoruz. Dün Güney Afrika, Oxford-AstraZeneca aşısının piyasaya sürülmesini geçici olarak ertelediğini açıkladı. Yapılan çalışmaya göre Oxford-AstraZeneca aşısı Güney Afrika'da görülen Coronavirus mutasyonuna minimum düzeyde etki gösteriyor" dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER