HaberlerDünyaGeorge Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat

George Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat

ABD'de polis tarafından gözaltına alınırken boğazına basılarak öldürülen George Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat ödenecek.

George Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat

George Floyd ailesinin avukatı Ben Crump, yaptığı yazılı açıklamada, ailenin Minneapolis Belediyesi'ne açtığı davada tarafların anlaştığını ve aileye 27 milyon dolar tazminat ödeneceğini belirtti.

Uzlaşmanın medeni haklara ilişkin açılan bir davada yargılama öncesi varılan en büyük anlaşma olduğunu belirten Crump, bu durumun "Siyahların hayatının önemli olduğuna; siyahlara yönelik polis şiddetinin sona ermesi gerektiğine ilişkin güçlü bir mesaj verdiğini" söyledi.

Siyahi George Floyd, geçen yıl Mayıs ayında bir polisin dizini ensesine dokuz dakika boyunca bastırması sonucu nefessiz kalarak hayatını kaybetmişti. Floyd'un ölümünün ardından ülke genelinde şiddet olaylarına dönüşen protesto gösterileri düzenlenmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER