HaberlerDünyaGazze'deki camiler bir ay aradan sonra yeniden açıldı

Gazze'deki camiler bir ay aradan sonra yeniden açıldı

Gazze'de, Coronavirus'e karşı alınan önlemler kapsamında bir ay önce kapatılan camiler yeniden ibadete açıldı.

Gazze'deki camiler bir ay aradan sonra yeniden açıldı

Gazze Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı, Coronavirus'ü önlemeye yönelik tedbirler uyarınca, kapatıldıktan bir ay sonra Gazze'deki camilerin yeniden açılmasına karar verdi.

Kararı büyük bir sevinçle karşılayan Müslümanlar, camilere akın etti.

Öte yandan Bakanlık kararına göre, Gazze'de cuma ve cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma yasaklarında camiler kapalı kalacak.

5 Aralık'ta Bakanlık, Coronavirus enfeksiyonlarının yüksek olması nedeniyle tüm camilerin kapatıldığını duyurmuştu.

Geçen yıl mart ayında ilk Coronavirus vakalarının ortaya çıkmasından bu yana, Gazze'deki salgın durumuna göre, Bakanlık zaman zaman camileri açıp kapatıyor.

Bakanlık, ibadet edenlere virüsü önlemek için maske, sosyal mesafe ve kişisel seccade gibi tedbirlere uyulması gerektiğine dikkat çekti.

Gazze'de salgının başından bu yana 441 kişi Coronavirus nedeniyle hayatını kaybetti, 45 bini aşkın vaka tespit edildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER