HaberlerDünyaGazze'deki camiler bir ay aradan sonra yeniden açıldı

Gazze'deki camiler bir ay aradan sonra yeniden açıldı

Gazze'de, Coronavirus'e karşı alınan önlemler kapsamında bir ay önce kapatılan camiler yeniden ibadete açıldı.

Gazze'deki camiler bir ay aradan sonra yeniden açıldı

Gazze Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı, Coronavirus'ü önlemeye yönelik tedbirler uyarınca, kapatıldıktan bir ay sonra Gazze'deki camilerin yeniden açılmasına karar verdi.

Kararı büyük bir sevinçle karşılayan Müslümanlar, camilere akın etti.

Öte yandan Bakanlık kararına göre, Gazze'de cuma ve cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma yasaklarında camiler kapalı kalacak.

5 Aralık'ta Bakanlık, Coronavirus enfeksiyonlarının yüksek olması nedeniyle tüm camilerin kapatıldığını duyurmuştu.

Geçen yıl mart ayında ilk Coronavirus vakalarının ortaya çıkmasından bu yana, Gazze'deki salgın durumuna göre, Bakanlık zaman zaman camileri açıp kapatıyor.

Bakanlık, ibadet edenlere virüsü önlemek için maske, sosyal mesafe ve kişisel seccade gibi tedbirlere uyulması gerektiğine dikkat çekti.

Gazze'de salgının başından bu yana 441 kişi Coronavirus nedeniyle hayatını kaybetti, 45 bini aşkın vaka tespit edildi.

İLGİLİ HABERLER

Brezilya'da otobüs kazası: 14 ölü 32 yaralıBrezilya'da otobüs kazası: 14 ölü 32 yaralıÇin'deki madenden 10 kişinin cesedine ulaşıldıÇin'deki madenden 10 kişinin cesedine ulaşıldıHazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyorHazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyorFransa Bilim Konseyi Başkanı: Mutasyonlar oyunun kurallarını değiştirdiFransa Bilim Konseyi Başkanı: Mutasyonlar oyunun kurallarını değiştirdiUluslararası Af Örgütü: Mısır'da hakları ihlal edilen mahpusların hayatı tehlikedeUluslararası Af Örgütü: Mısır'da hakları ihlal edilen mahpusların hayatı tehlikede
SIRADAKİ HABER