HaberlerDünyaFransa'da Müslümanlar arasında Ramazan'ın başlangıcı konusunda ihtilaf

Fransa'da Müslümanlar arasında Ramazan'ın başlangıcı konusunda ihtilaf

Avrupa'da en çok Müslüman nüfusunun yaşadığı Fransa'da Ramazan Pazar günü başlıyor.

Fransa'da Müslümanlar arasında Ramazan'ın başlangıcı konusunda ihtilaf
Avrupa'da en çok Müslüman nüfusunun yaşadığı Fransa'da Ramazan Pazar günü başlıyor.

Fransa İslam Konseyi'nden (CFCM) yapılan açıklamada Fransa'da Ramazan'a yarın başlanacağı duyuruldu. CFCM Başkanı Dalil Boubakeur de kararın Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün ve birçok Müslüman ülkeyle uyumlu olduğunu vurguladı.

Buna karşılık, Fransa'da 3 bin civarında caminin bağlı olduğu Fransa İslami Organizasyonlar Birliği (UOIF) ise Ramazan'a bugün başlanması gerektiğini açıkladı.

Ramazan'a Türkiye ile uyumlu olarak bugün başlayan Türkler ise dün gece ilk teravih namazlarını kıldı. Fransa genelinde camilere akın aden Türkiye kökenli vatandaşlar, başkent Paris'te teravih namazının geç saate denk gelmesine rağmen camileri doldurdu.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER