HaberlerDünyaFransa'da işsizlik rekor seviyede

Fransa'da işsizlik rekor seviyede

Fransa'da işsizlik trendi nisan ayı içerisinde rekor seviyeye çıktı.

Fransa'da işsizlik rekor seviyede

FRANSA – Fransa Çalışma Bakanlığı’nın hazırladığı istatistiklere göre, ülkede Nisan ayı içerisinde işsizlik maaşı almak için 39 bin 800 kişi başvuruda bulundu.

 

Bu durum Fransa’da işsizlik oranının aylık yüzde 1,2 düzeyinde artış göstermesi ve 3 milyon 264 bin 400’e çıkması anlamına geliyor.

 

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, göreve başladığı günden beri işsizlik sorunu ile mücadele edeceğini ve 2013 yılının bitimine kadar işsizliği sona erdireceği sözü vermişti.

 

Fransa söz konusu rakamlara göre, işsizlik raporlarının hazırlandığı 1996 yılı Ocak ayından günümüze en büyük işsizlik artışını 2013 yılının Nisan ayında görmüş oldu. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Hazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyorHazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyorFransa Bilim Konseyi Başkanı: Mutasyonlar oyunun kurallarını değiştirdiFransa Bilim Konseyi Başkanı: Mutasyonlar oyunun kurallarını değiştirdiUluslararası Af Örgütü: Mısır'da hakları ihlal edilen mahpusların hayatı tehlikedeUluslararası Af Örgütü: Mısır'da hakları ihlal edilen mahpusların hayatı tehlikedeİran'da Covid-19 salgınında 89 vefat ve 6 bin yeni vakaİran'da Covid-19 salgınında 89 vefat ve 6 bin yeni vakaSiyonist dernek eski Kudüs Müftüsünün köşkünü sinagoga çevirmeyi planlıyorSiyonist dernek eski Kudüs Müftüsünün köşkünü sinagoga çevirmeyi planlıyor
SIRADAKİ HABER