HaberlerDünyaFransa'da camiye domuzlu saldırı

Fransa'da camiye domuzlu saldırı

Fransa'nın Narbonne şehrinde inşaat halindeki bir caminin içine, kesilen bir domuzun başı ve bacakları bırakıldı.

Fransa'da camiye domuzlu saldırı

FRANSA- Fransa'da camilere saldırılar Müslüman toplumun  günlük yaşantısının bir parçası haline gelmeye başladı. Fransa'nın Narbonne şehrinde, inşaat halinde bulunan caminin iç kısmına kesilmiş domuz başı ve bacakları bırakıldı.

 

Bazı Müslümanlar ise domuzun caminin içinde kesildiğini ifade ederek domuzun kanının duvarlara sıçramış  halde olduğunu belirttiler.

 

Olayın akabinde, savcılık, "zarar" ve "ırkçı nefreti tahrik" etmekten dolayı soruşturma başlattı. 

 

İki yıldan beri yapımı süren Narbonne Camisi, geçmişte de İslamofobik saldırıların hedefi olmuştu. 2012 yılında kesik domuz başı bir torbaya konulup camiye bırakılmıştı.

 

Öte yandan bir bildiri yayınlayan Fransa'da İslamofobia İle Mücadele Kurumu (CCIF) ibadethanelere karşı yapılan ırkçı saldırıları kınadıklarını duyurdu.

 

Fransa'da Müslümanlara ve ibadet yerlerine yönelik ırkçı saldırılarda endişe verici bir artış gözlemleniyor. 2013 yılı başından bu yana 15'ten fazla cami ırkçı saldırıların hedefi oldu.  (Enes Suiçer-İLKHA)     

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiFransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdiİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER