HaberlerDünyaFransa'da Almanya maçı öncesi Cezayir bayrağına yasak geldi

Fransa'da Almanya maçı öncesi Cezayir bayrağına yasak geldi

Fransa'nın göçmen nüfusunun yoğun olarak yaşadığı tatil şehri Nice'de, Dünya Kupası boyunca yabancı ülkelere ait bayrakların gösterişli kullanımı yasaklandı.

Fransa'da Almanya maçı öncesi Cezayir bayrağına yasak geldi
Fransa'nın göçmen nüfusunun yoğun olarak yaşadığı tatil şehri Nice'de, Dünya Kupası boyunca yabancı ülkelere ait bayrakların gösterişli kullanımı yasaklandı.

Nice Belediyesi tarafından, Cezayir'in Almanya ile yapacağı Dünya Kupası İkinci Tur Karşılaşması öncesi alınan kararın 13 Temmuz 2014 tarihine kadar yürürlükte kalacağı belirtildi.

Konuyla ilgili konuşan, Nice'in merkez sağ Halk Hareketi Birliği (UMP) partili Belediye Başkanı Christan Estrosi, kararın kamu düzenini korumak amacıyla alındığını söyledi. Estrosi, Cezayir'in ikinci tura çıktığı maç sonrası Paris, Lyon ve Lille başta olmak üzere Fransa genelinde olaylar çıktığını hatırlatarak, Nice'de muhtemel olayların önüne geçmek, kamu düzeni ve huzurunu korumak istediklerini savundu.

Dünya Kupası'nın başından beri kamu huzurunu bozan çekilmez davranışlarla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Estrosi, "Biz bu aşırılıkları kabul edemeyiz. Bunlar devlet otoritesinin kaybına örnektir." ifadelerini kullandı. Christian Estrosi, yasak kararını güvenlik kuvvetlerine olayları sonlandırmak içik gerekli yasal hakkı vermek amacıyla aldığının da altını çizdi.

Kararda, "Yabancı ülkelere ait bayrakların gösterişli kullanımı, Dünya Kupası'nın sona ereceği 13 Temmuz'a kadar, Nice şehir merkezinde akşam 18'den sabah 4'e kadar yasaklanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz hafta, Cezayir'in Rusya ile berabere kalarak ikinci tura çıktığı karşılaşma sonrası Fransa genelinde olalar çıkmış, 74 kişi gözaltına alınmıştı. Fransa'da büyük tartışmalara neden olan olaylarla ilgili Başbakan Manuel Valls 'kabul edilemez' vurgusunda bulunmuş, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve da olayların tekrar yaşanmaması için gerekli önlemleri alacaklarını belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştı
SIRADAKİ HABER